FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #8

#1
Dobrý den,
rád bych Vás uvítal u mého nového deníku, který bude mapovat cestu druhou francouzskou ligou. Deník určitě bude mít své mouchy a budu rád za každou zpětnou vazbu, aby mohl být lepší a lepší. Nemám moc rád příběhové deníky a zkusím se zaměřit hlavně na samotné dění okolo týmu.

K deníku jsem si vybral tým FC Sochaux-Montbéliard, který v posledních letech zaznamenává kritický propad napříč francouzským ligovým fotbalem. Francouzkou ligu, a zejména Ligue 2, nemám moc zmapované a věřím, že pomocí deníku zjistím i mnoho zajímavých informací, které budu moci předat dále.


Obsah:
#1 - Představení týmu
#2 - Červenec (letní příprava 1. sezóna)
#3 - Srpen (začátek soutěží)
#4 - Září (pokus o videosetřihy)
#5 - Říjen (prvoligový soupeř v poháru)
#6 - Listopad (zatím nejvyšší výhra)
#7 - Prosince (získali jsme titul půlmistra?)
#8 - Leden (první přestupové období)Obrázek

Obrázek


Název: Football Club Sochaux-Montbéliard
Přezdívka: Les Lionceaux (ve volném překladu "Lvíčata")
Rok založení: 1928
Stadion: Stade Auguste Bonal
Kapacita: 20 005 diváků

Obrázek
Obrázek
Fotbalový klub FC Sochaux byl založen v roce 1928 ředitelem Peugeotu jako volnočasová aktivity pro zaměstnance automobilky. Klub jako první ve Francii začal hráčům za fotbal platit. V roce 1930 došlo ke sloučení s týmem AS Montbéliard a vznikl tak nový název FC Sochaux-Montbéliard, který tým využívá dodnes.

Nejúspěšnější období týmu přišlo koncem 40. let 20. století. V sezonách 1934/35 a 1937/38 vyhrál klub ve Francii celý ligový ročník a stal se mistrem své země. V sezoně 1936/37 vyhrál tým z východní Francie poprvé francouzský pohár. Následovala 2. světová válka, která i na samotném klubu zanechala nemalé stopy. V prvním obnoveném ročníku po ukončení války získal tým pouhých 15 bodů a sestoupil, pouze na jednu sezonu, do 2. ligy.

Tým se následujících 13 let udržel v první lize a několikrát se také probojoval do finále francouzského poháru, bohužel nezískal v tomto období žádnou trofej. Na začátku 60. let začal tým pravidelně sestupovat a postupovat až do roku 1964 od kterého hrál až do sezony 1987/1988 nejvyšší ligu. Největší úspěch na mezinárodní scéně zaznamenal tým z městečka ležícího západně od Švýcarských hranic v sezoně 1980/81, kdy se probojoval do semifinále evropského poháru.

Klub v 90. letech opět hrál několikrát 2. ligu, ale pravidelně se úspěšně dostával i do nejvyšší soutěže. V sezoně 2000/2001 přišel velký skok a tým se jako nováček nejvyšší soutěže umístil na 5. místě. Toto umístění klub zaznamenal ještě čtyřikrát. Největší úspěch v novodobých dějinách zaznamenal klub v sezoně 2006/07, kdy vyhrál francouzský pohár. Ve finále porazil na penalty Marseille, která byla velkým favoritem.

Od sezony 2010/11zaznamenává tým velký propad. Z 5. místa se propadal ke dnu prvoligové tabulky až v sezoně 2013/14 upustil Ligue 1. Bohužel tentokrát nenásledoval okamžitý návrat mezi elitu, ale propad a krize pokračovala. V poslední sezoně (2015/2016) se tým umístil na 15. místě s náskokem pouhé 3 body na sestupovou 18. příčku (v sezoně 2016/2017 byl tým 13.).

V roce 2015 prodala automobilka Peudeot tým novým majitelům Hong Kong company Ledus.

Obrázek


Obrázek

Stadion: Stade Auguste Bonal
Kapacita: 20 005 diváků
Termín dokončení: 1931 a provoz byl zahájen 11. 11. 1931
Poslední rekonstrukce: 1997 - 2000
Obrázek

Stadion byl dříve znám pod názvem Stade de la Forge . V červenci 1945 klub změnil název stadionu na svou aktuální verzi. Je pojmenován po Auguste Bonal, bývalém sportovním řediteli klubu, který poté, co odmítl spolupracovat s Němci během druhé světové války, byl zavražděn. Stadion prošel v letech 1997 - 2000 rozsáhlou rekonstrukcí.
Obrázek

Asi nejdůležitější bod každého pracovního úkonu. Cíle lze rozdělit na krátkodobé (pár sezon) a dlouhodobé (více než 5 sezon).


Krátkodobé cíle:
  • Seznámení s kádrem
  • Zastavení prudkého propadu
  • Návrat do Ligue 1

Dlouhodobé cíle:
  • Stabilizovat kádr na Ligue 1
  • Do 6. sezony se kvalifikovat do Evropských pohárů
  • Do 10. sezony vyhrát Ligue 1

Určitě chci dávat velký prostor mladým hráčům. Mám rád útoční taktiky a pokusím se sehnat takové hráče, abych mohl hrát rychlý přímočarý fotbal. Důležitá bude hlavní první sezona, protože po umístění v poslední sezoně hrozí i opuštění Ligue 2.


Na úvod by to bylo asi vše a nyní se již mohu vrhnout do letní přípravy. Party bych rád přidával po delších částech či tématických celcích. V příštím díle tedy shrnu letní přípravu a vše důležité, před zahájením nového ročníku. Předem děkuji za Vaše zpětné vazby.
Naposledy upravil(a) Meda dne 15 srp 2017, 20:21, celkem upraveno 10 x.
Obrázek

FC Sochaux-Montbéliard
Zastavení propadu

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #2

#2
Obrázek


Obrázek
Během přípravy jsme sehráli celkem 6 přátelských utkání, ve kterých bylo hlavním cílem zvýšení morálky týmu, vyzkoušení signálů při standardních situacích, vylepšení sehranosti týmu a také zkusit zapracovat mladé hráče.


Obrázek

K prvnímu přátelskému utkání a mé premiéře na lavičce týmu FC Sochaux-Motbéliard jsme si pozvali německý tým FC Auggen. Je pravda, že soupeř je pouze poloprofesionální tým, ale i tak jsme první poločas nemohli najít cestu skrz jeho obranu. Ve druhém poločase došlo ke změně rozestavení, týmové taktiky a začal se konečně prosazovat hráč, kterého máme na hostování a svým hattrickem pečetil výhru 4:0. Šlo o dobrý start kariéry v novém týmu. K druhému utkání jsme si pozvali tým z Lucemburska, konkrétně Red Boys.

Obrázek
Jde o amatérský klub, který neměl být překážkou. Vše šlo podle plánu a my získali i druhé vítězství. Konečný výsledek 3:0 sice není moc přesvědčivý, ale předvedená hra byla ke vší spokojenosti. Dobrý výkon předvedl Mohamed Larbi, který 2 dny před zápasem získal francouzské občanství.

Obrázek
První přátelský zápas mimo náš domácí stadion jsme odehráli na hřišti regionálního francouzského týmu Evian TG FC. V zápase jsme jednoznačně dominovali a bylo vidět, že si pomalu začíná vše sedat. Velký debut zažil v tomto utkání Gauthier Gehin, teprve 16ti letý mladíček, který odehrál velice dobře druhý poločas. Skvěle doplňoval útočníky a rozdával přihrávky. Určitě ještě dostane příležitost. Konečný výsledek 4:0 byl pouhou formalitou. První tři přátelská utkání sloužila hlavně ke zvýšení morálky a sehranosti. Nula na kontě obdržených branek je skvělá, ale upřímně, není překvapivá.


Obrázek
Konečně, Girondins de Bordeaux, prvoligový soupeř. Stále jde jenom o přátelák, ale může hodně napovědět o našich ambicích. Již v 6. minutě se začali naplňovat předzápasové prognózy a favorit šel do vedení. Na postu podhrotového ofenzivního záložníka dostal od úvodu prostor 16ti letý Gehin. Je moc dobře, že jsem s ním uzavřel smlouvu na 3 roky ještě před minulým utkáním. O nikom jiném se nyní ve francouzské fotbalové obci nemluví tak jako o tomto nadějném mladíkovi. Tento hráč vymyslet 3 krásné kolmé přihrávky a hlavně díky jeho zásluze se nám povedlo utkání otočit na výsledných 4:1.


Obrázek
Předposlední přátelské utkání jsme odehráli proti Belgickému týmu Rupel-Boom. Další ze slabších soupeřů, který neměl být překážkou před dobrým výsledkem. Bohužel se trošku začala projevovat namáhavá letní příprava a několik hráčů se v poslední době zranilo. A aby toho nebylo málo tak se ještě v průběhu utkání zranila hvězda minulého utkání Gehin. Na svou tvrdou hru také doplatil Florent Ogier, který musel za dvě žluté karty předčasně do sprchy. Výsledek, který nebyl až tak důležitý, byl velmi příjmený4:1. Důležitější je zranění mladé hvězdy.

Obrázek
Zranění se nakonec ukázalo vážnější a hráč musí vynechat několik zápasů. Celkem nám chybělo před posledním přípravným utkáním 5 hráčů, kteří během přípravy nastupovali. Toto utkání šlo považovat za generálku před prvním ligovým zápasem. Bohužel soupeř Lyon-Duchére AS nastoupil skvěle připravena nebylo vůbec jednoduché se dostat s míčem před soupeřovu bránu. Konečná remíza 1:1 je s ohledem na průběh utkání dobrý výsledek, ale jako generálka na ligu je to zklamání. Každopádně máme za sebou 6 utkání, bilance 5-1-0 a skore 20:3. Uvidíme jak se bude dařit dále.

Obrázek


Obrázek
Obrázek
Dříve slavný francouzský tým se nyní potácí na hranici sestupu z 2. nejvyšší soutěže. Tento důvod má i své finanční odůvodnění. Klub nemá dostatek prostředků a tak na přestupy neuvolnil ani euro a navíc jsme i nad měsíčním platovým limitem. Tým má poměrně mladý hráčský kádr, kdy průměrný věk je 24 let. Jsou zde však započítáni i hráči, kteří nebudou pravidelně nastupovat k utkání. Během přípravného období jsme se porozhlédli po několika hráčích na hostování a také po nadějích v našem mládežnickém týmu.


Ještě než jsem nastoupil do týmu, tak vedení domluvilo hostování dvou ofenzivních hráčů z Ligue 1. Konkrétně hráče Gorana Karanovice z klubu Angers SCO a s ním přišel Franck Honorat z týmu OSG Nice. Hlavně švýcarský hráč, který se zabydlel na hrotu útoku, předvádí skvělé výkony. Během celé přípravy zaznamenal v šesti utkání hned 8 branek a patřil k nejlepšímu na hřišti. Franck, tedy mladý francouzský ofenzivní hráče dostal v přípravě minimální příležitost, ale věřím, že jeho čas ještě přijde. Protože nejsou peníze na platy, nelze brát na hostování hráče, kde tým požaduje měsíční příspěvek na plat. Dalším hráčem, kterého jsem přivedl na hostování, je mladý kosovský ofenzivní záložník Besar Halimi z Bundesligového týmu Mainz.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Kromě nových jmen se v našem kádru objevuje také několik hráčů mladších 20ti let a našich odchovanců. Do sezony 2016/17 jich je nominovaných hned 6. Kromě již zmíněných Franck Honorat a Gauthier Gehin jsou to také obránce Hugo Voirol, záložník Jeando Fuchs, útočník Thomas Robinet a útočník Marcus Thuram.
Obrázek

FC Sochaux-Montbéliard
Zastavení propadu

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #3

#3
Zatím tu moc komentářů není, tak nevím zda se nelíbí deník či volba týmu nebo jenom už nikdo nepíše komentáře :search: Nevadí, chuť do hry mi to nevezme a připravil jsem si pro Vás další part.

Dnešní part je datován k 31 .8. a tedy k uzavření přestupového období. Od minulé části jsem odehrál 7 soutěžních utkání.


Obrázek
Obrázek

Obrázek
Ligový ročník nás nezachytil v dobrém rozpoložení. Na marodce máme několik klíčových hráčů, remíza v posledním přátelském utkání a navíc nás čeká největší favorit celé soutěže. Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl a již po prvním poločase jsme prohrávali 0:3. O přestávce jsme se pokusili upravit taktiku. Jedinou naší branku zaznamenal Besar Halimi, který u nás hostuje. Bohužel náš největší problém je v obranné řadě. Klíčovým stoperem byl v přípravě Florent Ogier, který je nyní na seznamu zraněných. Celý podzim budeme muset hledat posily zejména do obrany. Rád bych přivedl levého křídelního obránce a minimálně jednoho stopera. Snad se nám povede někoho na hostování sehnat.


Obrázek
K druhému utkání jsme přivítali tým Estac Troyes. I přes prohru v prvním ligovém kole jsme neměnili rozestavení ani taktiku. Došlo však k několik změnám v základní sestavě. Celý týden jsme pracovali na sehranosti a rychlém útočném pojetí hry. I přes veškerou snahu navázat na výkony z přípravy se nám nedaří tento cíl naplnit. V 17. minutě nás dostal Goran Karanovič do vedení, ale nepovedlo se nám přidat druhý uklidňující gol. Bohužel v 66. minutě dostal hodně prostoru na značce penalty Niané a bylo vyrovnáno na konečných 1:1.


Obrázek
Po posledním ligovém utkání došlo k několika změnám v taktice a v rozestavení. Začali jsme hrát s defenzivním záložníkem a více využívat stranu hřiště. Tato změna přináší výsledky, protože gol, který dal Niané byl poslední, který jsme zatím dostali. V následujících pěti soutěžních utkáních jsme neinkasovali. Ve 3. kolo ligy (již máme za sebou i 1. kolo ligového poháru) se do sestavy vrátil Ogier a proti týmu Clermont Foot zaznamenal dokonce branku po rozehrávce standardní situace. Našim nejlepším hráče byl však Marco Ilaimaharitra, který nastoupil na pozici defenzivního záložníka a v 78. minutě zvýšil na konečných 2:0.


Obrázek
Po 2. kole v ligovém poháru jsme doma přivítali tým AC Ajaccio. Rozestavení zůstalo stále stejné včetně nastavení taktiky. Hráči mají za úkol snažit se rozehrávat přes ofenzivní křídelní záložníky s následným stříleným centrem do pokutového území. Protože jsme často ztráceli míč v osobním souboji, mají hráči zakázáno driblovat. Vše začíná u brankáře, který je zatím ve skvělé formě a rozehrává po zemi na obránce. Na křídlech se v tomto rozestavení daří dvojici Martin - Sao. Bohužel se nám nepodařilo vsítit gol a tak bereme pouze bod za remízu 0:0.Obrázek
K poslednímu ligovému utkání hranému v srpnu jsme nastoupili na hřišti týmu US Orléans. V lize máme ze 4 zápasů jedinou výhru a do utkání vstupujeme ze 14. místa. Všichni hráči jsou si vědomy jak důležití toto utkání je. Další bodová ztráta by znamenala výraznější propad mezi špičkou a našim týmem. Do utkání jsme vstoupili úspěšně a již ve 31. minutě nás dostává Sao do vedení. Hned za 3 minuty rozehrával náš brankář Olivier Werner dlouhý míč, který podskočili oba stopeři a Touzghar mohl jít sám na brankáře. Ve 49. se stejný hráč podílel po krásné souhře na navýšení náskoku na 3:0. Toto byl i konečný výsledek.Obrázek

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel
Obrázek
Statistika týmů | Statistika hráčů ligy | Ligové přestupy | Statistika našich hráčů
Po prvních pěti odehraných kolech (máme k dobru dohrávku s týmem Stade Lavallois MFC) jsem s umístěním v tabulce spokojen. Kurz u sázkových kanceláří se také výrazně změnil. Před sezonou byl v náš prospěch v lize kurz 40:1 a nyní je to již 5:1 a jsme podle sázkařů druhý nejpravděpodobnější vítěz ligy. Pokusíme se protáhnout naši neprůstřelnost a posunout se v tabulce výše. Vedení i fanoušci jsou zatím spokojeni.


Obrázek
Kromě ligové soutěže jsme již rozehráli také francouzský ligový pohár. Cíl vedení byl jasný - druhé kolo. Rozlosování nám hned v prvním kole nabídlo soupeře z konce naší tabulky a všichni věřili ve splnění cíle a postupu do druhého kola.

Obrázek
První soupeř který přijel na náš stadion byl tým Stade Lavallois MFC. Do utkání jsme nastoupili velmi aktivně a po dvou nezdarech v ligové soutěži také v pozměněné sestavě a rozestavení. Protože jsme měli zatím průměr 2 inkasované goly na zápas, bylo třeba zaměřit se na obranu. V novém rozestavení je vidět, že jsme vložili veškeré síly do defenzivních úkolů a vyráželi na protiútoky. Celý první poločas jsme nemohli trefit soupeřovi branku. Až v nastaveném čase prvního poločase se uvolnil Halimi a přesnou ranou poslal náš tým do vedení. V nervózní druhé půli jsme drželi nadějný výsledek, ale chtělo to pojistku. Ta přišla v 85. minutě. Z levé strany centrující Hugo Voirol našel přesně prostor, kde se nacházel Karanovič bránění Appindangoyé. Právě bránící hráč byl ten, který usměrnil míč do branky.

Obrázek
V 2. kole ligového poháru jsme zavítali na hřiště týmu ze středu tabulky. Konkrétně šlo o Nimes Olympique. Máme za sebou několik zápasů bez obdržené branky a snažíme se na tento úspěch navázat. Hráči hrají velmi uvolněně, protože je již splněn náš cíl v této soutěži. Každý však chce vyhrávat a i tento zápas nejsme ochotni vypustit. Jde o hodně vyrovnané utkání, které může rozhodnout jedna jediná chyba. Tato chyba přišla v 67. minutě ze strany domácího celku. Halimi krásně z vlastní poloviny nakopl dlouhý míč, stopeři nezachytili náběh Karanovice a ten po několikametrovém samostatném úniku uklidil prudkou ranou míč do domácí sítě. Čekalo nás však ještě dlouhých 23 minut. Naštěstí naše obrana pracovala skvěle a po výhře 1:0 postupujeme již do 3. kola. Zde bude našim soupeřem prvoligový Girondins de Bordeaux.

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel
Obrázek
Obrázek
Taktika


Celou přípravu jsme odehráli v rozestavení 4-2-3-1 KO Široká a s touto taktikou jsme vstoupili také do ligového ročníku. Bohužel start nám úplně nevyšel, i kvůli zranění klíčových hráčů, a přišlo tak jedno z možných řešení, změna taktiky a rozestavení. Protože jsme inkasovali ve dvou ligových zápasech více gólů než ve všech přípravných utkání dohromady, bylo třeba zaměřit se také na obranu. Vzniklo tak rozestavení 5-4-1 Kosočtverec KO. Toto rozestavení jsme zvolili pro 1. kolo ligového poháru, kde jsme chtěli být úspěšní. Nula na kontě soupeře naznačila, že by to mohlo být ideální. Po rozboru utkání jsme však usoudili, že se nedostáváme do gólových akcí a navíc nemáme schopné krajní obránce na toto rozestavení. Protože máme v týmu velké množství ofenzivních hráčů a několik kvalitních defenzivních záložníků, vzniklo rozestavení nové, 4-1-2-3 DZ Široká. Taktika se kterou jsem zatím velice spokojen. Hráči mají za úkol hledat krajní útočníky, kteří stříleným centrem nacházejí hráče uvnitř pokutového území. Snažíme se hrát přímočaře, ve vysokém tempu a zbytečně nedržet míč dlouho na kopačkách.

Statistiky jednotlivých rozestavení
  • 4-2-3-1 KO Široká
2 soutěžní utkání
bilance 0-1-1
skóre 2:4
  • 5-4-1 Kosočtverec KO
1 soutěžní utkání
bilance 1-0-0
skóre 2:0
  • 4-1-2-3 DZ Široká
4 soutěžní utkání
bilance 3-1-0
skóre 6:0


Zajímavý hráči a přestupy

V kádru máme několik hráčů mladších 18 let a také několik reprezentantů své země. Mezi velké naděje francouzského fotbalu patří také defenzivní záložník Jeando Fuchs. Teprve osmáctiletý mladíček nastupuje za francouzskou reprezentaci U19. Zejména v přípravě na novou sezonu podával skvělé výkony. Následně ho zbrzdilo zranění, po kterém se již vrací do své staré formy.

Na hostování jsme ještě před koncem přestupového období přivedli dva hráče. Nejdříve mladého iráckého reprezentanta U20, který bude krýt záda našim útočníkům. Zejména s novou taktikou se mu otevírají dveře dostat se na hrot útoku. Jde o hráče jménem Sherko Gubari. Poslední naše posila je také dvacetiletý fotbalista, který k nám přestoupil z Hannoveru. Jeho post je pravý křídelní obránce. Uvidíme jak se Fynn Arkenberg zabydlí na nové adrese a zda pomůže zvýšit konkurenci v obraně.
Obrázek
Offside?

Obrázek
Situace z 28. minuty prvního kola rozpoutala velkou diskuzi mezi fanoušky na facebooku i v hospodách. Pomezní rozhodčí při odchodu do šaten také schytal několik kelímků piva. Podle opakovaného záznamu je vidět, že o offside nešlo a je dobře, že rozhodčí tuto situaci pustil, i když znamenala míč v naší brance. Je pravda že jde o rychlou akci a když se navíc obránce a útočník pohybují na opačnou stranu, musí se rozhodčí rozhodnout ve velké rychlosti. Těchto pár centimetrů by stejně nic nezměnilo.
Obrázek
Podpora diváků

Kapacita našeho stadionu je 20 005 sedících diváků. Na naše 3 domácí utkání v nové sezony zatím přišlo celkem 30544 diváků. Více než pětina stadionu, konkrétně 4 400 míst, je rezervována pro majitele permanentek na tuto sezonu. Celková tržba za sezonní vstupenky je 1 061 694 €, kdy cena permanentky je přibližně 240€. Cena jednotlivého vstupného se pohybuje kolem 20 €. Věříme že se nám povede stadion a i naši pokladnici co nejvíce plnit.Gól měsíce?

Ve 49. minuté utkání s US Orléans se dostává na hranici pokutového území k míči Yoann Touzghar, který nastoupil místo zraněného Karanoviče na hrotu útoku. Podle pokynů se snažil roztáhnout hru do strany a tak poslal míč na pravou stranu kde si nabíhal Alphonse. Pravý obránce neváhal a z první poslal míč před bránu. Zde se nejvýše dostal levý ofenzivní záložník Martin, který sklepl míč přímo na nohu Touzghara, který na nic nečekal a napálil míč nechytatelně do brány. Šlo o krásnou a rychlou akci na jeden dotek.
https://youtu.be/coV_qLUywmU
Zopakujeme přípravu?

V přípravě se nám povedlo porazit prvoligový tým Bordeaux 4:1. I když šlo o přátelák, tak jde o zápas, který zatím nejvíce potěšil diváky. Proč to nyní připomínám? Po postupu v ligovém poháru do 3. kola nás čeká právě zápas na půdě Girondins de Bordeaux, týmu který je aktuálně na 2. místě prvoligové soutěže. Uvidíme zda se nám povede zopakovat výkon z přípravy a postoupíme do dalšího kola. Pro připomenutí jsem připravil sestřih všech gólů z tohoto památného přátelského utkání.
https://youtu.be/sG_L1TU5NiM
Obrázek
České a slovenské kluby v boji o Evropu

Sparta vypadla těsně před branami Ligy Mistrů, kdy nestačila na Manchester City. Oba zápasy prohrála shodně 0:3. Ve skupině Evropské ligy čekají na Spartu Maribor, Ajax a Sassuolo. Naopak Plzni se povedlo vyřadit Legii Warszawa když po domácí remíze 0:0 dokázala vyhrát na hřišti soupeře 2:0. Ve skupině Ligy Mistrů jí čekají Sevilla, CSKA Moskva a Salzburg.

Mladá Boleslav těsně nepostoupila do základní skupiny Evropské ligy a po dvou porážkách 1:2 a 0:3 s týme Young Boys se pro letošní sezonu loučí s mezinárodní scénou. Stejně jako Mladá Boleslav dopadla i Slávie. Ta nestačila na soupeře z Nizozemska, konkrétně Ajax a po domácí remíze 1:1 prohrála venku 0:3. Smolné období českých klubů uzavřel Slovan Liberec, který po prohře 1:2 a 0:2 s týmem Qarabag také nepostoupil do základní skupiny Evropské ligy.

AS Trenčín nestačil ve třetím předkole Ligy Mistrů na Plzeň a po dvou porážkách 0:2 se loučí s vidinou milionů. Ve druhém předkole Evropské ligy se zarazili shodně ŠK Slovan Bratislava, který nestačil na Piast a po výhře 1:0 a prohře 1:2 vypadl. Stejně dopadl i FC Spartak Trnava, který po dvou prohrách 0:1 a 1:2 s týmem Cracovia také opouští scénu.

Přehled několik evropských soutěží

Obrázek
Obrázek


Obrázek
Obrázek


Obrázek
Obrázek

► Show Spoiler
Jestli jste dočetli až sem, tak děkuji za pozornost a budu rád za každý Váš komentář. Jde mi hlavně o názor na deník, co bych měl změnit nebo upravit, případně co Vám zde chybí.
Naposledy upravil(a) Meda dne 31 črc 2017, 14:18, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

FC Sochaux-Montbéliard
Zastavení propadu

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #3

#4
Deník se mi zatím hodně líbí, výběr klubu zajímavý, Francii mám v FM rád a sám jsem tam toho dost nahrál, takže jsem zvědavý jak se ti bude dařit. Vzhledem k finanční situaci klubu to rozhodně nebude jednoduché. Hodně se mi líbí, že se docela podrobně věnuješ taktice a rozebíráš změny které děláš. Přeji hodně štěstí do dalších zápasů :)

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #4

#6
Děkuji za komentáře a jsem rád, že se deník líbí. Budu se snažit ho stále vylepšovat, ale za každou radu budu rád. Tentokrát jsem vyzkoušel udělat sestřih z každého utkání - zatím nekomentovaný, ale ono komentovat ty francouzská jména, to by bylo dost náročné :D ale co není, může být. Přeji příjemné čtení...

Obrázek

Máme za sebou další herní měsíc a 6 ligových utkání, jak se nám vedlo se můžete podívat níže.
Obrázek
Obrázek
V dohrávce 6. kola jsme se doma utkali s týmem Stade Lavallois MFC, který jsme nedávno vyřadili po výhře 2:0 z ligového poháru. V případě vítězství jsme se mohli tabulku výrazně posunout vzhůru. Někteří naši hráči předvádějí skvělé výkony což s sebou nese "riziko" povolání do reprezentace, a přesně to se nyní stalo. Po minulém utkání byl do týmu Tuniska povolán Touzghari a protože Karanovic stále léčí své zranění musel na hrot útoku nastoupit Thomas Robinet. Věděli jsme, že nás čeká složité utkání a hosté se opravdu tlačili do brány. Naše defenziva je však udržela mimo pokutové území a se střelbou z dálky si bravurně poradil brankář Werner. Po bezbrankovém prvním poločase došlo k několik změnám v taktice, křídla dostala pokyn centrovat z úrovně pokutového území a zatahovat co nejvíce míč k brankové čáře. V 63. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Besar Halimi a krásnou ranou otevřel skóre. V 76. minutě bylo ještě veseleji, když si stejný hráč postavil míč na hranici pokutového území a přes zeď poslal balon do sítě. Besar je zatím jediný střelec, který dokázal tomuto soupeři dát branku.


Obrázek
K dalšímu ligovému utkání jsme přivítali tým Bourg-en-Bresse 01, aktuálně 3. tým ligové tabulky (nám před tímto utkáním patří 2. místo). Před zápasem došlo na několik změn v taktice, protože stále hledáme to správné a ideální nastavení. Přešli jsme na Ovládání hry a filosofii volili jako přizpůsobivá. Dále došlo k úpravě nastavení rohových kopů. Po 6 kolech je ligová tabulka velice vyrovnaná - mezi 1. a 12. týmem je rozdíl 3 bodů. Do utkání jsme vstoupili skvěle a hned po 74 sekundách nás dostal do vedení Sao, po krásné přihrávce od kapitána Ramaré. Bohužel ve 21. minutě byla ukončena série 585 soutěžních minut bez inkasované branky a z volného kopu bylo vyrovnáno. Za několik málo minut jsem navíc již prohrávali. O přestávce došlo k motivaci hráčů a nastavení hry na útočná. V 55. minutě byl v pokutovém území faulován Sao a k penaltě se postavil Touzghari - netrefil ani branku. Když začali někteří diváci již odcházet přišlo vyrovnání. V 87. minutě se Alphonse dostal k odraženému míči a krásnou ranou z dálky vyrovnal na 2:2. V závěru jsme měli opravdu mohutný tlak, který vyústil v červenou kartu soupeře. Dělba bodů, hlavně po druhém poločase, zamrzí.


Obrázek
Po ztrátě z minulého ligového kola jsme chtěli získat zpět důvěru fanoušku a také své umístění v ligové tabulce. Proti týmu Chamois Niortais FC jsme chtěli získat všechny 3 body, zvláště když se soupeř nachází na 16. pozici v tabulce. Na hrotu útoku po zranění již nastoupil Karanovic. První poločas byl velmi utahaný a stále jsme nemohli najít rytmus ani cíl přihrávek. Navíc si ke konci poločasu obnovil zranění Karanovic a do útoku přišel Touzghari. Bohužel tento hráč neprochází nyní zrovna šťastným období. Vše důležité se stalo během 7 minut. Nejdříve se v 61. minutě dostal Martin s míčem k brankové čáře a přihrávkou pod sebe našel na penaltě úplně volného Halimiho . Náš nejlepší střelec poslal o tyčku míč do sítě. Již za 4 minuty ztratil míč právě Touzghar a domácí rychlou a přímočarou akcí vyrovnali na 1:1. Za další 3 minuty se domácí dostali k další akci, kdy dostali míč do malého brankoviště a vedli již 2:1. I přes snahu ke konci utkání, změně rozestavení a posílení útoku se nám nepovedlo vyrovnávací branku zaznamenat a po 6 ligových zápasech bez porážky jsme kapitulovali.


Obrázek
Výsledky začínají poslední dobou být horší než jsme očekávali. I utkání ve kterých jsme považování za jednoznačné favority nejsme schopni vyhrávat. V dalším domácím střetnutí nás čekal tým Amiens SC. Rozestavení zůstalo stejné, i když již na tréninku pracujeme na rozestavení s ofenzivním záložníkem místo s DZ. Trošku mi přijde, že při přechodu do útoku máme velkou díru mezi útokem a zálohou. Každopádně dnes se na hrotu objevil Sherko Gubari, který dostal prostor, aby ukázal zda bude dále hostovat či ho vrátíme zpět. Utkání pro nás nezačalo vůbec dobře a již ve 2. minutě jsme po skvělé ráně hráče Ferepej prohrávali 0:1. Ve 12. minutě se dostal k míči Martin, který našel ve vápně Gubariho, ale ten trefil pouze tyčku. Z následného centru zakončoval Sao, bohužel do druhé tyče brankové konstrukce. Ve 24. minutě jsme zahrávali rohový kop. Míč hlavou prodloužil Teikeu a Tardieu doklepl míč do branky, šlo o jeho první brankový zápis v nové sezoně. Na výsledné remíze 1:1 nezměnil nic ani závěrečný tlak a několik nebezpečných střel.


Obrázek
Po poslední ztrátě bodů zasedl realizační tým a hledalo se řešení. Celou sezonu se nám moc nedaří v útoku, ale poslední dobou byl propad i v obraně. Čekal nás zápas s AJ Auxerre a nechtěli jsme další prohru. Kromě změny taktiky, která na toto utkání byla 5-4-1 Kosočtverec došlo i k několika změnám v základní sestavě. Prostor dostalo několik mladých hráčů Hugo Voirol (17 let), Jeando Fuchs (18 let), Marcus Thuram (19 let) a ještě zkušený Florin Béreguer. Hned ve 3. minutě jsme šli do vedení, když si po rohovém kopu usměrnil domácí hráč míč do vlastní sítě. Během prvního poločasu jsme drželi s domácími krok a hra na protiútoky splňovala naše očekávání. Až do 50. minuty jsme drželi těsné vedení 1:0. Potom však přišla další chyba v obraně a úplně volný Courtet s pomocí teče našeho obránce vyrovnal na 1:1. Do konce utkání se již nic důležitého nestalo a připisujeme si třetí remízu z posledních 4 utkání. Je však nutné říci, že mladí hráči zahráli slušné utkání, ale tato taktika není pro naši sestavu ideální. Nemáme dostatek kvalitních defenzivních hráčů. Boj s ideální taktikou i nadále pokračuje. Budeme muset soupeře opět něčím překvapit.


Obrázek
K jedenáctému ligovému utkání jsme nastoupili proti GFC Ajaccio. Soupeř se nachází na posledních místech tabulky. Výhra byla skoro povinnost, navíc nám po remízách začíná utíkat špička ligy. Do utkání jsme opět pozměnili sestavu a zaměřili se více na ofenzivní hráče. Od úvodního hvizdu jsme měli více ze hry, ale první větší šance přišla až ve 28. minutě a znamenala okamžitě naše vedení 1:0. Ramaré se opřel do míče a po teči obránce zapadl míč přesně k tyčce. V druhém poločase se akce vyrovnali, ale největší šanci měl na noze Teikeu, který po odraženém rohu stál metr od brankové čáry a jen těsně minul míč. I nadále jsme se tlačili do útoku, ale nemohli jsme přejít přes fungující obranný blok hostů. Další velkou šanci měl Thuram, který trefil pouze obránce. I přesto, že se nám již nepovedlo vsítit branku, jsme udrželi nejtenčí vedení 1:0 až do závěrečného hvizdu. Nakonec jsme tedy září zakončili vítězně, ale nebyla to žádná sláva.


Obrázek


Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel| Videosestřih
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel| Videosestřih
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel| Videosestřih
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel| Videosestřih
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel| Videosestřih
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel| Videosestřih
Obrázek
Statistika týmů | Statistika hráčů | Naši hráči
Obrázek

Během celého záři jsme experimentovali z rozestavením a taktikou na jednotlivá utkání. Bohužel vše co vycházelo v srpnu nám nyní nevychází a dostáváme se do menšího výsledkového útlumu. Tlak je od vedení a od fanoušků enormní. Navíc se začínají ozývat manageři jejichž hráči u nás hostují, proč nedostávají více prostoru (Frank Honorat byl již z hostování vrácen). Další skupinou jsou starší hráči týmu, kteří by také rádi měli svůj prostor na trávníku. V neposlední řadě zde máme velké množství mladých hráčů, kteří potřebují zápasovou zkušenost - u několika z nich již proběhlo oznámení o uvolnění k hostování.


Zejména ofenzivní část kádru je velmi široká. Snažím se hráče točit a zkoušet různé varianty. Z celého kádru jsou pouze tři hráči, kteří odehráli od začátku všech 11 ligových utkání. Není překvapení, že dva z nich jsou obránci, konkrétně Alphonse a Gibaud. Poslední do party je brankář Werner. Hráčů, kteří vůbec nedostali prostor je 5 - z toho dva zraněni a jeden rezervní brankář.

Obrázek
Po posledním ligovém kole jsem zasedl k podrobné analýze našeho týmu. Jsou zde vidět zajímavé údaje a několik podstatných faktorů. Jedním z nich je úspěšnost střelby. Máme poměrně hodně střeleckých pokusů, ale většina z nich je z dálky či jsou zablokovány. Pěkný důkaz je Ramaré. Tento střední záložník patří k nejčastěji střílejícím hráčům, ale kromě jednoho tečovaného balonu ještě neskóroval - bude muset změnit trénink. Hodně alarmující je také úspěšnost centrů, která je pouhých 9%. V porovnání s úspěšností přihrávek je zřejmé, že dojde na změnu taktiky a filosofie. Budeme se více snažit hnát míč do pokutového území po zemi.
Obrázek
Bodování ligy B-týmů a týmů U19
Obrázek
Při projíždění statistik jsem si všiml jedné zajímavé věci. V soutěži rezerv a také v soutěži juniorů U19 je zajímavé bodování. Za výhru dostává tým 4 body, za remízu body 2 a jeden bod dostává i za prohru. Musím říci, že mě to tak překvapilo, že jsem googlil jak je to ve skutečnosti. Našel jsem tabulku loňské sezony ligy U19 a bodování je zde klasické (3-1-0), nevím tedy proč jsou ve hře takovéto body. Zná někdo důvod?
Nám se zatím v této soutěži docela daří, ale nevěnuji tomuto týmu moc pozornosti, slouží spíše prr rozehrávání hráčů.

League cup - zobrazení pavouka
Obrázek
V minulém díle jsem uváděl, ze 3. kolo ligového poháru odehrajeme na hřišti Girondins de Bordeaux, protože to bylo uveden v zobrazení poháru. Během září však přišlo losování 3. kola a soupeř nám byl nalosován jiný. Nyní nám bylo nalosováno mužstvo En Avant de Guingamp, které se aktuálně pohybuje ve spodní polovině Ligue 1. Naše forma poslední dobou není dobrá, ale pokusíme se zabojovat o postup.

Obrázek
České týmy v Evropě

Viktoria Plzeň - Liga Mistrů

Obrázek


Obrázek

Sparta Praha - Evropská liga

Obrázek


Obrázek

Obrázek
Obrázek


Obrázek
Obrázek


Obrázek
Obrázek


Off Topic
Děkuji za všechny vaše komentáře, i když jich zatím moc není... Zejména by mě zajímalo, zda mám pokračovat ve tvorbě videosestřihů a jaký je váš názor na délku a rozsáhlost příspěvků. Nevím jestli to už někdy není přeplácané.
Předem děkuji za názory.
Obrázek

FC Sochaux-Montbéliard
Zastavení propadu

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #4

#7
Ahoj, výborný deník. Moc dobře napsáno. Zrovna aktuální téma, ta druha franc. Liga. Začal jsem s kamošem hrát jako nezaměstnaný. Po mnoho odeslaných žádostech a životopisech, pohovorech, jsem dostal šanci u GFC Ajjacio. 27 kolo, předposlední místo. Cíl? Záchrana. Takže po poprecteni jsem se ujistil, ze druhá franc. Liga je opravdu založena na tom, si stáhnout do nejvíc kvalitních hráčů já hostování. :D

Budu se těšit na další update.

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #4

#8
Po grafické stránce a množství obrázků jde o kvalitní deník :ok: . Videosestřihy jsou fajn, ale je otázka jak ti to vydrží a jestli tě to zbytečně časově neodradí. Jak to tak sleduji tak jsou aktivní snad jenom dva deníky, tak věřím že vydržíš co nejdéle. Určitě více sezon bych uvítal více, než například videosestřihy.

Výsledky jsou zatím zajímavé, ale sezona bude ještě dlouhá a podle tabulky je soutěž dost vyrovnaná.

Docela zajímavý průběh má česká liga, uvidíme jak dlouho to Dukla udrží :D :D

Hodně sil do pokračování

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #4

#9
JrPrinc píše: Ahoj, výborný deník. Moc dobře napsáno. Zrovna aktuální téma, ta druha franc. Liga. Začal jsem s kamošem hrát jako nezaměstnaný. Po mnoho odeslaných žádostech a životopisech, pohovorech, jsem dostal šanci u GFC Ajjacio. 27 kolo, předposlední místo. Cíl? Záchrana. Takže po poprecteni jsem se ujistil, ze druhá franc. Liga je opravdu založena na tom, si stáhnout do nejvíc kvalitních hráčů já hostování. :D

Budu se těšit na další update.


Díky. Tak doufám, že záchrana klapla. Hostování je jedna cesta a druhá cesta jsou mladí hráči z vlastního týmu U19. Já mám aktuálně v základní sestavě 2 hráče, které mám na hostování. Update bude brzo, už mám odehraný další měsíc, tak začínám pracovat na pokračování. Zítra nebo ve čtvrtek vyjde.


tomela píše: Po grafické stránce a množství obrázků jde o kvalitní deník :ok: . Videosestřihy jsou fajn, ale je otázka jak ti to vydrží a jestli tě to zbytečně časově neodradí. Jak to tak sleduji tak jsou aktivní snad jenom dva deníky, tak věřím že vydržíš co nejdéle. Určitě více sezon bych uvítal více, než například videosestřihy.

Výsledky jsou zatím zajímavé, ale sezona bude ještě dlouhá a podle tabulky je soutěž dost vyrovnaná.

Docela zajímavý průběh má česká liga, uvidíme jak dlouho to Dukla udrží :D :D

Hodně sil do pokračování


Díky, a tím videosestřihem máš asi pravdu - stejně se nikdo jiný nevyjádřil. Když jsem se díval na statistiku na youtube, tak je to do 5ti zobrazení. Věřím, že odehraji co nejvíce sezon.
Obrázek

FC Sochaux-Montbéliard
Zastavení propadu

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #5

#10
O videosestřihy nebyl moc zájem, tak jsem je v tomto dílu vynechal. Už plánuji do budoucna, jak vám ukázat všechny naše vstřelené branky, zatím mám v hlavě pár nápadů...
Obrázek
Máme za sebou další hrací měsíc - říjen. Neodehráli jsme moc utkání, ale o to důležitější tato utkání byla. Po nepodařeném září bylo důležité vrátit se do kontaktu z čelem ligy a pokusit se vyhrát ze 3 ligových utkání co nejvíce. Dalším důležitým utkáním bylo 3. ligového poháru. Cíl byl splněn již dávno, vedení nás chtělo vidět ve 2. kole. Jak všechna utkání dopadla zjistíte níže.


Obrázek
Obrázek
Po výhře v 11. kole jsme potřebovali nutně bodovat i proti týmu Tours Fc, zvláště když se soupeř nacházel na 17. pozici. Na hrotu útoku se objevil irácký reprezentant Sherko Gubari. Tento hráč je v našem týmu na hostování, ale nedostává moc příležitostí. Hodně hlasitě se mluví o ukončení jeho angažmá v našem týmu. V 9. minutě se však zapsal také do listiny střelců. Chytře rozehraná standardní situace nám umožnila rychlý centr do pokutového území, kde se k míči na malém brankovišti dostal právě Sherko a neměl již problém otevřít skóre utkání. Utkání bylo poměrně vyrovnané a na další golovou trefu se čekalo až do 68. minuty. Po rozehrané standardní situaci se dostal k odraženému míči Halimi a napálil ho přímo na bránu. Brankář stačil tuto střelu ještě vyrazit, ale na dorážku od Karanovice již reagovat nemohl. Konečné vítězství 2:0 znamenalo, že stále máme kontakt s čelem soutěže.


Obrázek
K dalšímu ligovému utkání jsme přivítali celek Havre Athletic Club. Máme za sebou dvě výhry a každopádně chceme tuto sérii protáhnout. Došlo opět k několika změnám v sestavě, kdy na hrotu útoku nastoupil Touzghar, Karanovic se přesunul na pravé kříslo a Sao na křídlo levé. Na lavičce zůstal odpočívat Martin, jeden z našich nejlepších hráčů. Soupeř byl střelecky hodně aktivní, ale nedařilo se mu překonat naši obranu v čele s brankářem Wernerem. Čas nezadržitelně utíkal a nám nebylo již tak veselo. Soupeř by byl za remízu spokojen, pro nás by to byla další ztráta. Naštěstí přišla v 75. minutě akce hráče Halimi, který odcentroval před branku. Zde se nejlépe zorientoval Sao, ale napálil pouze prvního obránce před sebou. Míč se naštěstí odrazil přímo na kopačky Martina, který již neměl problém uklidit míč do prázdné branky, brankář totiž reagoval na první střelu. Touzghar opět nedohrál na hrotu celé utkání. Tento hráč je velmi zajímavý, trenéři ho na tréninku chválí, za rezervu zaznamenal v posledním utkání hattrick, ale v prvním týmu se mu nedaří. Dobrý zápas odehrál Fuchs, který dokonce přitáhl do hlediště velikány světového fotbalu, kteří usilují o jeho přestup.


Obrázek
V tuto chvíli za sebou máme již i pohárový zápas a čeká nás poslední říjnové utkání. V ligové soutěži si vedeme zatím dobře, máme opět sérii tří výher a držíme se na 4. místě. Soupeře, Nimes Olympique, jsme již v sezoně jednou porazili (League Cup 2. kolo, 1:0). Opět došlo k mešní změně v rozestavení. Halimi zůstal tentokrát na lavičce a na hřiště šel defenzivní záložník. Do utkání jsme vstoupili daleko lépe a již ve 13. minutě svítila na naší straně jednička. Gibaud pěkně odcentroval od postranní čáry, domácí obrana dokázala jeho centr odvrátit, ale pouze na hlavičku Martina, který umístil míč do branky. Florian Martin zaznamenal branku ve třech utkání v řadě. Ve 31. minutě byl soupeř poslán do deseti. Bohužel ani hodinová přesilovka nestačila ke vstřelení další branky. Převaha na naší straně byla znatelná, ale bez úspěšného zakončení. Domácím se však nepovedlo dostat do Vážnější příležitosti a my vyhráli i 3 říjnový ligová zápas, tentokrát opět 1:0. Nyní máme sérii 4 vyhraných (skóre 5:0) a 6 ligových zápasů bez porážky.

Obrázek

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel
Obrázek
 ! Zpráva od: Meda
Bohužel jsem po 14. kole neudělal screen tabulky. Je zde tedy započítán i zápas z listopadu. Na konci října nám patřilo 3. místo.
Obrázek
Obrázek
Ve třetím kole ligového poháru na nás čekal prvoligový celek En Avant de GuiGamp. Cíl vedení, postup do 2. kola, byl již dávno splněn a nyní šlo hlavně o prestiž a také naplnění pokladny. Do 3. kola postoupilo celkem 6 týmu z Ligue 2. Náš soupeř nezažívá zrovna optimální období, ve své lize se nachází nad hranicí sestupu. Věděli jsme, že určitá naděje na postup existuje. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do protiútoků. Míč byl sice více na našich kopačkách, ale byl to domácí celek, kdo šel do vedení. V 19. minutě našel na hranici pokutového území Coco Blase a ten se trefil opravdu parádně. Konec zápasu se rychle blížil a museli jsme s asistenty jednat. V 70. minutě došlo ke změně rozestavení i taktiky. Protože bylo jedno, jestli prohrajeme 0:1 či třeba 0:5, vsadili jsme na velmi ofenzivní rozestavení 3-2-5.

Obrázek
V 83. minutě přinesla tato změna gólový úspěch. Po přihrávce Ilaimaharitri se dostal k míči Martin a nechytatelnou střelou vyrovnal na 1:1. Protože se v ligovém poháru neprodlužuje, šlo se rovnou na penalty. Po první sériii byl stav 1:1. V druhé sérii nejdříve netrefil branku Blas a následně náš Touzghar zvýšil naši šanci na postup 2:1. Ve třetí sérii se trefili oba střelci 2:3. Domácí tým zahajoval 4. sérii a Ikoko neměl lehkou situaci. Věděl, že pokud se netrefí, bude z jeho týmem zle. Werner krásně vystihl směr jeho střely a Bérenguer mohl rozhodnout. Trefil se krásně k tyči, stav 2:4, a oslava mohla vypuknout. Po bezchybném penaltovém výkonu postupujeme do 4. kola. Jsme jediný zástupce Ligue 2, který toto letos dokázal.


Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel
Obrázek

Výsledkově se nám opět začalo dařit, zatím pouze nepatříme ke gólově nejúspěšnějším týmům, ale věřím, že i toto se změní. Jediná větší změna v taktice nastala při pohárovém utkání. Jak jsem však psal několikrát, o ofenzivní část týmu strach nemám.

Trochu jsem se však zaměřil na porovnání týmu se zbytkem ligy. Zaměřil jsem se zejména na fyzičku a technické dovednosti. I přesto, že máme vlastního kondičního trenéra i se zázemím a dále máme nejlepší předpoklady pro trénování fyzičky v celé lize, za zbytkem zaostáváme. Průzkum ukázal, že kromě výskoku jsou naše hodnoty podprůměrné a v rychlosti je náš tým dokonce nejhorší v celé lize. Pokusím upravit tréninkové jednotky a sledovat i nadále tuto oblast.

V technické části jsme na tom již lépe. V atributech jako je zakončení či zpracování se pohybujeme v nadprůměru celé soutěže. Hodně slabé máme volné kopy. Do všech statistik jsem nezapočítal brankáře, aby nedocházelo ke zkreslení.

V komentáři se objevil dotaz či poznámka ohledně hostování. Po příchodu měl klub již domluvena dvě hostování, Goran Karanovic a Frank Honorat. Druhého jmenovaného jsem již poslal zpět do kmenového týmu. Nově jsem přivedl hráče jako je Besar Halimi, Sherko Gubari a Fynn Arkenberg. Nyní mám tedy na hostování 4 hráče, ale výraznější prostor dostávají pouze Karanovic a Halimi.

Obrázek
Naopka trojice hráčů z našeho týmu hostuje u týmů z nižších soutěží. Konkrétně jde o hráče Jean-Baptiste Léo, Nicolas Senzemba a Martin Francois. Podle hlášení nepředvádějí hráči dobré výkony, pokud to bude tak pokračovat, plánuji je odeslat na hostování i příští sezonu, nebo je prodat.

Obrázek

Naše všechna letošní odehraná utkání
► Show Spoiler
Co nás čeká v listopadu?
► Show Spoiler

V dnešním díle jsem vynechal evropský přehled. Neodehrálo se moc zápasů a přehled tedy zveřejním zase na konci listopadu. Čeká mě nyní pár důležitých zápasů v lize a také zahájíme svou účast ve francouzském poháru. Jsme nasazeni do 7. kola a cíl vedení je kolo 10. Snad se zdaří. Další part očekávejte o víkendu. Předem děkuji za všechny vaše názory a komentáře.
Obrázek

FC Sochaux-Montbéliard
Zastavení propadu

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #5

#11
Jsem rád, že je tu alespoň několik aktivních deníků... Doufám, že odehraješ alespoň několik sezón.

Jinak k výsledkům. zatím si vedeš hodně dobře. Postup v poháru přes prvoligový tým je pěkný, a jsem zvědav na další kolo. V lize to máš také rozehrané dobře, tak snad se ti vyhnou zranění klíčových hráčů a vybojuješ postup.

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #5

#12
Také jsem za tento tým hrál... Karanovice se mi po sezoně udržet nepovedlo, i když jsem o to hodně usiloval. Léo, kterého jsi poslal na hostování, je kvalitní mladý hráč, věřím že u tebe ještě prostor dostane. Líbí se mi množství informací a jejich podání formou různých obrázků.

Postup v poháru na penalty je super výsledek, alespoň sis udělal představu o soupeřích v Ligue 1. Já jsem první sezonu po postupu zachránil Ligue 1 o pouhý jeden bod :D

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #6

#13
Obrázek
Mám za sebou další hrací měsíc - Listopad. Celkem jsme odehráli 4 ligové zápasy a také jsme začali svou pouť ve francouzském poháru.
Obrázek
První listopadové utkání jsme odehráli proti Racing Club de Lens. Tým, který byl původně tipován na horní polovinu tabulky se nyní nachází ve výsledkové krizi. My vstupovali do utkání ze 3. místa a náš soupeř z místa 13. Již několik posledních zápasů hrajeme s taktikou bez centrů, ale rozehráváme středem do obránců a chceme dostat míč do pokutového území. První start v seniorském A-týmu má za sebou Sofiane Daham. Úvod zápasu nám vyšel přímo bravurně a hlavní hvězdou byl hráč Halimi. Nejdříve ve 14. minutě dostal krásnou přihrávku od Fuchse a nekompromisně z hranice vápna otevřel skóre. Za 3 minuty našel Halimi nabíhajícího Karanovice a ten neměl problém zvýšit vedení na 2:0. Dokonalou pětiminutovku uzavřel v 19. minutě opět Halimi, který ze standardní situace zakroutil míč přes zeď. Ve 28. minutě korigoval po chybě v obraně soupeř na 3:1. V druhém poločase byl na hřišti opět pouze jeden tým. Nejdříve v 59. minutě našel Florian Martin Karanovice, který zaznamenal podobný gól jako v 17. minutě. V 88. minutě se dočkal prvního gólu také Marcus Thuram, který dostal krásný míč od Gubariho a zvýšil na konečných 5:1. Celkem 3 góly padli po akcích, které plynou ze změny taktiky. Vše si začíná pěkně sedat.


Obrázek
Po pohárovém zápase jsem opět najeli na tradiční sestavu a chtěli jsem i na hřišti týmu Red Star FC naplno bodovat. Špička ligy je velmi vyrovnaná a každá bodová ztráta by nás mohla mrzet, zvláště s týmem, který se nachází v sestupovém pásmu. K utkání byl již na lavičce připraven Ramaré, který byl několik týdnů zraněný. Kdo by očekával ofenzivní smršť ten by byl zklamán. Od úvodního hvizdu šlo o velmi tuhý boj o každý míč. Domácí hráli velmi dobře a nám se nedařilo dostat přes jejich obranný blok. Víme, že tým Red Star má velmi nebezpečné dlouhé auty a v přípravě jsme se jim věnovali. Byla to právě tato herní činnost, která dělal našim obráncům největší problémy. O přestávce došlo na změnu rozestavení a místo DZ jsme zvolili variantu s OZ. Věděli jsem totiž, že i remíza by z tohoto utkání byla ztráta. Změna přinesla své plody v 64. minutě, kdy Alphonse po nádherné narážečce s Fuchsem poslal náš tým do vedení 1:0. Zbývalo však více jak 25 minut hry a jednogólový náskok je vždy velmi nevyspitatelný. Až do 70 minuty bylo utkání pro diváka nudné a od 70 minuty bylo infarktové. Hra se otevřela a akce střídala akci. Žádná však nebyla završena gólem a my získáváme důležité 3 body za nejtenčí vítězství 1:0.


Obrázek
V 17. ligovém kole jsme na vlastním stadionu přivítali tým Valenciennes FC. Po několika tabulkově snadných soupeřích šlo o tým, který nás přímo ohrožoval. Včetně pohárových utkání máme nyní sérii 8 vyhraných soutěžních zápasů se skóre 15:2. Chtěli jsme získat všechny body a upevnit si postupové umístění. Do utkání jsme vstoupili dobře a soupeř se nemohl dostat ze své poloviny. Ve 24. minutě se dostal na hranici pokutového území k míči Sao a krásnou křižnou ranou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Víme jak je vedení o jeden gól nevyzpitatelné. Bohužel se to ukázalo i nyní. I přes naši převahu v druhém poločase, jsem to byli my, kdo lovil míč v síti. V 78 minutě jsme nechali soupeři moc prostoru na hranici pokutového území a ten vyrovnal na konečných 1:1. Musím sportovně uznat, že šlo o pěkný gólový zásah. I přes remízu jsme poposkočili v tabulce již na 2. místo, pomohl nám k tomu výsledek našich soupeřů. Do konce soutěže však stále zbývá více než 20 zápasů a ve hře je více než 60 bodů, takže můžeme stále být i poslední...


Obrázek
Ještě před 18. ligovým utkáním jsem byl povolán k vedení. Protože zatím plníme na 120% byla mi nabídnuta nová smlouva. Nepodařilo se mi sice vyjednat zvýšení finančních prostředků na přestupy a platy, ale máme schválenou novou filosofii hry. Nová smlouva platí na dva roky a plat je 33 000 € měsíčně. Ihned po podepsání smlouvy jsem s týmem odcestovat k dalšímu ligovému utkání. Na hřišti týmu RC Strasbourg nás však nečekalo nic lehkého. Domácí svou formu potvrdili již v 17. minutě, kdy po dlouhém autovém vhazování a přesné hlavičce šli do vedení. Hlavně ze začátku se nám nic nedařilo. Mírný zvrat přišel až ve 35. minutě, kdy Halimi krásně našel JFuchse a ten prostřeli domácího golmana. Do druhé půli jsme udělali pár taktických změn a zkoušeli jsem hrát více po stranách hřiště. V 81. minutě si naběhl do pokutového území Sao a než stihl odcentrovat tak byl faulován. Míč si na značku pokutového kopu postavil Halimi a nechytatelnou střelou otočil výsledek zápasu. V nastaveném čase jsem byl hrubě nespokojen s taktickou hrou mužstva. Nastavují se 3 minuty a v čase 92:20 má míč v rukavicích náš brankář. Místo aby v klidu rozehrál s obranou a ukopali někde zbytek zápasu, tak soupeř stihl ještě dva rohy - naštěstí bez gólového výsledku. Smolné utkání odehrál Ramaré, který nastoupil v 86. minutě a za 4 minuty musel pro zranění střídat.

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení
Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení
Obrázek
Obrázek

Obrázek
V 7. kole francouzského poháru byl náš soupeř amatérský tým US Cazeres. Protože bojujeme stále na třech frontách a důležité zápasy nás teprve čekají, rozhodl jsem se po poradě s asistenty dát přednost mladým hráčům. Když začal náš tým vystupovat z autobusu, vypadalo to jako zájezd středoškoláků. Průměrný věk naší základní sestavy byl 19,5 roků. V týmu však zůstali jako učitelé Florian Martin (26 let) a Adolphe Teikeu (26 let). Prostor dostali například Maxence Lacroix (16 let), Tanguy Guyot (16 let), Maxime Loichot (18 let), Hugo Voirol (17 let) či Gauthier Gehin (16 let). Další dva mladíci ze sestavy Marcus Thuram (19 let) a Jeando Fuchs (19 let) patří již ke stálicím A-týmu. Bylo dobře vidět mladé hráče v zápasovém režimu a několik z nich určitě dostane v letní přestávce prostor ukázat že mají i na A-tým. Samotný zápas byl celou dobou pod naší kontrolou. Již v 6. minutě nahrál Martin na Thurama a ten otevřel skóre 1:0. V 17. minutě bylo o postupujícím asi jasno. Fuchs si narazil s Thuramem a prvně jmenovaný zvýšil na 2:0. Náš tlak byl silný, ale mladíci ne vždy volili ideální zakončení či způsob nahrávky. Ve 47. minutě našel Voirol v pokutovém území úplně volného Fuchse a ten zvýšil na konečných 3:0. Je pravda, že s ideální sestavou A-týmu by byl gólový rozdíl znatelnější, ale nám šlo zejména o postup, i kdyby to mělo být 1:0, a nechat odpočinout důležité hráče. V 8. kole se utkáme s týmem Havre Athletic Club (ligový zápas jsem vyhráli 1:0), který hraje také Ligue 2.


Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Přehled našich střel
Obrázek

Tým si začíná sedat s již vím, co od kterého hráče mohu čekat a na jaké pozici mu to vyhovuje. Máme již vytipováno několik pozic, které chceme doplnit. Protože i přes vedení v soutěži nemáme stále peníze na přestupy nebude se v zimním přestupovém období aktivně zapojovat. Zatím totiž nevím, pro jakou soutěž budu tým stavět.

Jedním z hráčů, kteří u nás hostují je i Besar Halimi. Už několikrát jsem se nechal slyšet, že bych rád tohoto hráče udržel i pro další sezonu. Jde o mladého hráče, který patří k nejlepším v lize. Odměnou za jeho formu je i vyhlášení nejlepšího hráče měsíce.

Pokud se nám nepodaří vybojovat postup, tak budu chtít posílit hlavně v obraně a přivést útočníka, který dokáže být rozhodujícím hráčem. Náš klíčový hráč bude od budoucna určitě Jeando Fuchs o kterého usilují slavné anglické týmy. Je však důležité vybojovat postup, jinak ho asi v týmu neudržím.

V případě, že postup vybojujeme bude muset nastat výraznější změna v kádru, zatím nejsem schopen říci, zda získáme prostředky na hráče, nebo zda budeme muset hledat hráče na hostování. Každopádně v jarní části soutěže, chci dávat větší prostor mládí, uvidíme jaké budou výsledky.

Obrázek
Dva české kluby se kvalifikovali do základních skupin evropských soutěží. Plzeň se snaží uhrát dobrý výsledek v Lize Mistrů a Sparta by ráda pokračovala v Evropské lize.

Plzeň však zatím nemůže být spokojena, po pěti kolech nemá na svém kontě ani bod a již je jasné, že se s Evropou po posledním zápase rozloučí.

Obrázek

Sparta je v úplně jiné situaci. Před posledním zápasem ve skupinách jí patří druhé místo a má již zaručený postup do jarní části Evropské ligy.

Obrázek

Z evropských soutěží přináším přehled z české nejvyšší soutěže, ze Serie A, z anglické Premier League, s Bundesligy, španělské ligy a z francouzské Ligue 1

Obrázek

Finanční situace klubu je sice zajištěná, ale na přestupy nemáme ani euro. Navíc jsme každý měsíc ve výrazné ztrátě a peníze na kontě rychle ubývají. Pro srovnání přikládám finanční report za říjen a listopad. Jak to je ve vašich klubech? Také jste v měsíčních ztrátách? Určitá finanční pomoc bude také odměna na úspěchy v ligovém poháru, kde již nyní máme jistých 526 000 €, což je skoro jeden nás měsíční příjem.

Do budoucna bych se chtěl problematice financí věnovat trošku více.


Říjen

Obrázek

Listopad

Obrázek

Obrázek
Prosinec je považován za měsíc klidu - i když současné pojetí Vánoc má spíše opačnou filosofii a měsíc odpočinku. My však odpočívat nemůžeme. Čekají nás sice pouze 4 zápasy, ale o to důležitější budou. kromě 4. kola ligového poháru a 8. kola francouzského poháru nás také čeká 19. kolo ligy, ve kterém se utkáme s týmem Stade Brestois 29, tento tým se aktuálně nachází na 2. místě. Podle kalendáře by nás mělo případné 9. kolo francouzského poháru čekat 31.12.
Kalendář akcí na prosinec
► Show Spoiler
Obrázek

FC Sochaux-Montbéliard
Zastavení propadu

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #6

#14
Výsledky zatím super. Konečně jsi dal v lize taky více gólů.

Postup přes amatéry byl povinností a tu sis pohlídal. Je pravda, že mladé hráče máš dobré.. Jsem zvědavý, jak si poradíš se stavbou týmu na další sezonu


Koukám, že český koeficient dostává ve hře taky dobře na prdel :D Ještě, že ta Sparta postoupí.

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #6

#15
Postup v poháru povinnost. Nechceš vyzkoušet dávat ten přehled utkání hned pod ten text? Vždy text a pod ním ty obrázky, možná by to bylo přehlednější ;-) Deník se mi zatím líbí a věřím, že postup vykopeš. Věřím že se tu bude potom objevovat i více komentářů, když bude hrát Ligue 1 ;-)

Tak koukám, že Dukla už odpadla :D Škoda

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #6

#17
kata píše: Ahoj,

prosím tě, v jakém programu upravuješ obrázky a děláš ty výřezy? Přemýšlím, že bych udělal také deník, ale bojím se grafické stránky.

Tvůj deník se mi zatím hodně líbí. Člověk ví všechno důležité i z obrázků a nemusí číst text :D
Ahoj, já používám photoshop, ale lze použít i Gimp, ten je free a podle některých uživatelů i lehčí na ovládání (to bych ale netvrdil, je to hodně subjektivní). Jinak díky za komentář. Již pracuji na dalším Partu, takže zítra nebo ve čtvrtek bude nový díl. Kdyby jsi potřeboval pomoc s obrázky, tak klidně piš do SZ.
Obrázek

FC Sochaux-Montbéliard
Zastavení propadu

Re: FC Sochaux-Montbéliard | Zastavení propadu | #7

#18
I když zde stále není moc komentářů, tak budu i nadále pokračovat. Musím říci, že mě to hodně baví a navíc si neumím představit hru bez deníku... něco by tomu prostě chybělo... V rozložení dnešního dílu jsem opět udělal pár změn. Přehled o zápase dávám hned pod textový zápis (Tomela díky za radu). Dále jsem rozdělil sekci hráči a taktiky na dvě samostatné. Vznikla sekce hráči a přestupy, a druhá sekce je Taktika, analýzy a statistiky.

Obrázek

V prosinci nás nečekalo nic lehkého a jednoduchého. Bojovali jsme o postup jak v ligovém tak i ve francouzském poháru a v ligové soutěži nás čekal tým, který se nachází na 2. místě.
Obrázek

Obrázek
V 19. kole jsme na vlastním hřišti přivítali tým Stade Brestois 29 a věděli jsme, že libovolný bodový zisk nám zajistí půltitul. V základní sestavě se poprvé objevil obránce André-Patrick Keyoubi (19 let), který zaskočil na pravé straně obrany. Jeho výkon byl velmi dobrý a jsme rád, že máme dalšího mladého hráče, který může patřit k oporám. André je kamerunský reprezentant, za svou zemi odehrál 4 utkání a zaznamenal 2 branky. Oba týmy věděli, že se hraje o 6 bodů. Souboj 1. a 2. týmu byl navíc vyhlášen jako den diváků a na stadionu bylo více než 12 000 našich příznivců. První poločas se hrál bojový, ale opatrný fotbal. Našim obráncům se dařilo bránit nebezpečné hráče soupeře. V 68. minutě zahrával Halimi standardní situaci, trefil však pouze zeď která míč odrazila. K odraženému míči se jako první dostal Florian Tardieu a neměl již problém otevřít skóre utkání. Za 4 minuty bylo na stadionu ještě veseleji. V hlavní roli byl opět Halimi, který našel krásně Karanovice nabíhajícího středem za obranu a švýcarský fotbalista již neměl problém zaznamenat svou další ligovou trefu. I přes urputný tlak hostů jsme udrželi vedení 2:0 a můžeme slavit titul půlmistra. Do konce soutěže je samozřejmě ještě mnoho zápasů. Navíc stále hrajeme na třech frontách a síly rychle docházejí.

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Souhrn utkání

Obrázek
20. kolo jsme odehráli na hřišti týmu ESTAC Troyes (podzimní zápas 1:1), podle předsezónních prognóz jde o tým, který byl měl být na druhém místě tabulky. Realita je však jiná a soupeř se před utkáním nacházel na 19. pozici. Před dnešním zápasem navíc vyměnil manažera. Od začátku utkání byl domácí celek lepší, změna manažera vždy dělá divy. Naše obrana nebyla tak pevná jako jindy a dělala velké množství chyb. Soupeř mohl často zakončovat a jenom díky brankáři Wernerovi bylo skóre stále 0:0. To však již neplatilo ve 14. minutě. Sao nacentroval před branku a Martin krásně hlavičkou otevřel skóre. Vedeme 1:0. V 37. minutě jsme však nepohlídali náběh domácího hráče, který dostal milimetrovou přihrávku do běhu a neměl problém vyrovnat. Nakonec to byli naši hráči, kteří šli do šaten veseleji. Ve 42. minutě centroval pro změnu Martin a našel přesně hlavu Touzghara, který nám vrátil vedení 2:1. Do druhého poločasu nastoupil již i Mohamed Larbi. Hráč, který v přípravě patřil k našim nejlepším hráčům, ale 12. srpna utrpěl v tréninku frakturu lebky a byl 4 měsíce mimo hru. Věřím, že nám v druhé půlce sezony výrazně pomůže. Zvyšuje také konkurenci mezi ofenzivními hráči. V druhém poločase již žádná branka nepadla a my držíme sérii 12 ligových zápasů bez porážky. V dnešním utkání jsme ale rozhodně nepatřili k lepšímu týmu, pouze k šťastnějšímu.

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Souhrn utkání
Obrázek
Statistika týmů | Statistika hráčů | Statistika našich hráčů | Průběh soutěže
Obrázek
Obrázek
Ve čtvrtém kole ligového pohár jsme mělo za soupeře tým LOSC Lille hrajícího Ligue 1. Domácí tým neprochází zrovna šťastným obdobím a my věděli, že šance na výhru a následný postup žije. Utkání začalo velmi otevřeně a akce střídala akci. Již ve 2. minutě měla obě družstva na kontě rohový kop. Dá se říci, že právě rohy toto utkání rozhodli. Na naší straně jich bylo daleko více než na straně domácích, ale byl to právě náš soupeř, který šel po rohovém kopu do vedení, konkrétně ve 42. minutě. V naší hře došlo k několika změnám, upravení taktiky a opět se nám povedlo proti týmu z vyšší soutěže vyrovnat. V 74. minutě se dostal k míči Sao a křižnou ranou na zadní tyč vyrovnal skóre. Historie se opakuje, již ve 3. kole jsme proti soupeři z Ligue 1 dovedli utkání po remíze 1:1 k penaltám. Bohužel dnes naši střelci totálně vyhořeli a domácí hráči předvedli své technické dovednosti a lepší zkušenosti. Po prohře 4:1 na penalty opouštíme pro letošní rok ligový pohár. Jako jediný zástupce z Ligue 2 jsme se dostali až do 4. kola. Na kontě týmu přibylo více než 500 000 €. Toto utkání jsme mohli vyhrát a rozhodnout ještě v základní hrací době, ale bohužel hráči měli trémou svázané nohy a nemohli trefit branku. Pouze 6 střel ze 17 si našlo cestu mezi tyče. Po 14 soutěžních zápasech jsme prohráli.

Obrázek


Tímto zápasem naše cesta letošním Ligovým pohárem končí.

Obrázek
Statistika našich hráčů
Obrázek
Obrázek
V 8. kole francouzského poháru jsme nastoupili proti týmu Havre Athletic Club. Cíl v této soutěži je 10. kolo a my věděli, že postup je skoro povinností. Soupeře navíc dobře známe z ligy a již jsem ho letos jednou porazili. Pohárová utkání jsou však vždy jiná, není již prostor pro nápravu. Tento fakt se na zápase výrazně podepsal a od úvodních minut šlo o opatrné utkání. První poločas nepřinesl branku ani nic důležitého. V druhém poločase převzal otěže zápasu rozhodčí. rozdal celkem 10 žlutých a dvě červené karty. Oba vyloučení hráči jsou z týmu soupeře a my tak hráli nejprve od 56. minuty proti deseti a od 84. minuty dokonce proti devíti hráčům. I tak byl po devadesáti minutách stav nerozhodný 0:0. Ve francouzském poháru se prodlužuje a my věděli, že máme výhodu dvou hráčů, ale také mnoho žlutých karet. Na první branku se čekalo až do 100. minuty, kdy se trefil Ramaré. Stejný hráč přidal ve 110. minutě ještě jednu branku a o postupujícím bylo jasno. Celkové skóre 3:0 uzavřel smolně domácí hráč, který tečoval střelu za záda svého brankáře. V prodloužení se ukázala naše síla a převaha. Soupeř se k ničemu nedostal.

Obrázek
Statistika týmů | Hodnocení hráčů | Naše rozestavení | Souhrn utkání
Obrázek
Místo příprav na silvestrovské oslavy nás čekalo 9. kolo francouzského poháru. Cíl vedení byl jasný, dostat se do 10. kola této soutěže. Soupeřem byl poloprofesionální tým Arras Foorball ze 4. francouzské ligy. Po nalosování soupeře jsme byli jasným favoritem, ale nechtěli jsme soupeře podcenit a nechali jsme hrát hráče, kteří mají více zkušeností. Na postu pravého obránce se opět představil André-Patrick Keyoubi a na levém křídle nastoupil od začátku Mohamed Larbi, který se po dlouhém zranění potřebuje dostat do zápasového režimu. Na hrotu útoku dostal tentokrát přednost Yoann Touzghar. Ve 37. minutě zahrával rohový kop Halimi a našel před brankou právě Touzghara, který poprvé rozvlnil síť. Těsně před odchodem do šaten se dostal s míčem do pokutového území Sao, ale byl faulován. K penaltě se postavil Touzghar a střelou do horní části branky zvýšil na 2:0. V 55. minutě si krásně vyměnili míč. Fuchs a Halimi a prvně jmenovaný zvýšil již na 3:0, o postupujícím bylo rozhodnuto. Bohužel v 84. minutě došlo na polovině soupeře ke kontaktu obránce a Touzghara. Náš útočník zůstal ležet na zemi a okamžitě signalizoval o pomoc. Výsledkem střetu je zlomená noha a Yoann letošní sezonu do bojů již nezasáhne a bude rád, když stihne přípravu na další ročník. V 86. minutě se domácím povedlo korigovat na 3:1, ale naši hráči více než na hru mysleli na svého spoluhráče, který zrovna mířil v sanitním voze do nemocnice. Postupujeme tedy do 10. kola soutěže.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Máme hodně ofenzivních hráčů a snažím se dávat prostor těm nejlepším + našim mladým nadějným hráčům. Z tohoto důvodu bylo ukončeno hostování hráče Gubari, který nedostával na hřišti dostatek prostoru.

Po zranění Touzghara (6 měsíců), který v 10 soutěžních zápasech zaznamenal 5 branek, se budeme muset spolehnout na další útočníky. Na hostování u nás máme stále Gorana Karanovice, dále máme naše kmenové útočné hráče Thomase Robineta (20 let), Marcuse Thurama (19 let) a prostor začne také dostávat Luther Archiméde (17 let). Dlouhodobě je také zraněný Faneva Andriatsima (32 let)

Na zkoušku máme v týmu Alexe Menéndeze, španělského krajního obránce, který naposledy nastupoval v La Lize za S. Gijon. Uvidíme jak se mu bude dařit a zda podepíše smlouvu. Záležet bude také na podmínkách, které hráč bude požadovat.

Pomalu se blíží jarní část sezony a několika hráčům končí smlouvy. S podpisem nových jsem již začal. Konkrétně kapitánem, který by měl jít vzorem ostatním hráčům. Johann Ramaré podepsal novou dvouletou smlouvu a jsem rád, že tento zkušený hráč zůstane i nadále v našich službách.

Máme nejlepší útok v lize, ale žádný náš hráč není v TOP 10 střelců. Máme útočnou sílu rozloženou mezi více hráčů, ale určitě se budeme muset od budoucna porozhlédnout po nějakém střelci, který bude schopen nést odpovědnost proměňovat většinu akcí.

Obrázek

Protože za sebou máme polovinu ligového ročníku, zaměřil jsem se více na statistiky týmu a branky.
Obrázek

Jak je vidět na přiloženém schéma, nejvíce branek opravdu střílíme z prostoru penalty. Je to způsobeno naším stylem hry, kdy hráči dostávají přihrávku mezi obránce do volného prostoru. Bohužel z tohoto prostoru také nejvíce branek dostáváme.

I když v průzkumu patří naši hráči k nejlepším hlavičkářům soutěže, tak jsme tímto způsobem zaznamenali zatím pouze 4 branky.

Hodně zajímavé je časové rozložení branek. Zde je vidět, že útočnou hru máme ve všech částech zápasu stejnou, ale zejména v druhé polovině prvního poločasu se nejméně soustředíme na obranou hru.

ObrázekObrázekObrázek

Obrázek
Francouzská druhá liga nemá zimní přestávku, takže i v lednu nás čeká několik důležitých zápasů. Nejdříve nás čekají tři ligové zápasy, z nich nejdůležitější bude s týmem AC Ajaccio a poslední lednový den se utkáme ve francouzském poháru s týmem OGC Nice. Začíná také přestupové období a věřím, že udržím tým pohromadě. Nemůžeme nakupovat a uvidíme zda se najde někdo vhodný na volný přestup
Naposledy upravil(a) Meda dne 15 srp 2017, 16:34, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

FC Sochaux-Montbéliard
Zastavení propadu
Odpovědět

Zpět na „Manažerské deníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron