Re: FC Olympia Hradec Králové

OU, tak to je fakt mazec :yes: nečekal jsem, že se ti bude tak dařit. Myslím, že to 4. místo bys mohl urvat, ale bude to těžký. Třeba dáš i titul lol2
Každopádně jen chválím...myslím, že dosahuješ víc než maxima.
Mohl by jsi poradit, jak dáváš ty screeny pod jména hráčů ? Našel jsem si návod, ale fakt mně to nešlo ani dle něj ... klidně můžeš do SZ. Vysvětlit to jak 5tiletýmu dítěti můžeš :D díky :D
Fakt se nemohu dočkat dalšího pokračování :vrr:

Tak nakonec jsem s Vegou uzavřel nový dvouletý kontrakt. Vydělá si 112tis. měsíčně + další bonusy, jednoleté podmínečné prodloužení smlouvy a výstupní klauzule 150mil. Kč. Za to jsem fakt rád, protože se kolem něj až moc výrazně točí manažer AS Monaco. Snad ho udržim a nebo alespoň půjde za pořádný prachy když už. :mafia:

@chelsea17:
Stejně jako jakejkoliv jinej odkaz, základy bb code či html. :)

Kód: Vybrat vše

[url=http://odkaznaobrazek.cz]jméno[/url]
Název odkazu můžeš libovolně dál formátovat. Označíš jen "jméno" a dáš tučný, kurzívu, barvu, atd. ;)

Obrázek

• Přestupy - odchody
Po podzimních výkonech a výsledcích jsem se rozhodl, že se pokusím kádr stabilizovat. Vše fungovalo jak má a neviděl jsem tak důvod k nějakým razantním změnám. Rozhodl jsem se prodat pár hráčů, kteří v áčku téměř nenastupovali.
Kunzo - nepřesvědčil mě o svých kvalitách či nějakém potenciálu a jen vysíral
Ružinský - po podpisu nové smlouvy s Vegou by zase byl až 3. nebo 4. v pořadí
Jukl - za podzim se mimo poháru nedostal na hřiště
Koreš - vůbec nehrál, stejně jako Jukl a navíc mu letos končila smlouva
Luque - nebyl zájem o přestup, tak šel alespoň na hostování
Belem - přes konkurenci by se neprosadil, tak jsem ho poslal na hostování, aby hrál pravidelně, ale počítám s ním

Bohužel se stalo něco, co jsem čekal spíš až po sezóně...
Miguel - pro mě je odchod tohoto klíčového hráče obrovským zklamáním a demotivací pro další práci. Ač jsem se snažil sebevíc, tak jeho agent trval i v nové smlouvě na z mého pohledu hodně nízké výkupní klauzuli 13mil. Kč. Nakonec této klauzule využila Sparta. Bohužel až v závěru přestupního období, takže už jsem neměl ani prostor na to zareagovat nějakým doplněním kádru byť jen formou hostování. Tenhle tahoun týmu a šutér mi bude pro jarní boje o Evropu zatraceně chybět. Zbyli mi Kraják s Ondřejkou, ty bych ale musel poslat na hřiště oba najednou, aby mi nahradili ztrátu Miguela. Před příští sezónou je přede mnou nelehký úkol... mám půl roku na to, abych našel mezi volnými hráči za Miguela adekvátní náhradu a oporu do dalších sezón. To bude s omezenými financemi a nedostatečným dosahem scoutingu dost složité.
Obrázek
• Přestupy - příchody
Jedinou novou tváří v týmu, která stojí za zmínku, byl Anze Zorc. Původně jsem s ním počítal na středový post OZS, mezi dvě útočná křídla. V přípravě jsem ho ale zkusil na levý kraj a mile překvapil.
Bohužel jsem netušil co přijde v závěru přestupního období jako blesk z čistého nebe a tak jsem se na posílení útoku vůbec nesoustředil.
Obrázek
• Přípravné zápasy
Příprava vycházela solidně. Sice pomalejší rozjezd a jeden tragický výkon rezervní jedenáctky proti Nemšové, jinak ale spokojenost. Vše vygradovalo posledním zápasem s SV Mattersburg, kde mě hráči nesmírně potěšili.
Obrázek
_____________________________________________________________________________________
Pozn.: Obrovské zklamání. Jinak zimní přestupové okno hodnotit nemohu. Jaro snad bez kanonýra nějak přetrpím, ale bezpodmínečně musím na tento post někoho vhodného na trhu volných hráčů splašit. Opět zkusím lovit v afrických vodách, třeba budu mít zase štěstí.
Trochu strašák visí ještě nad stopery Koffim a Onanou. O oba je taktéž veliký zájem nejen ze strany předních českých klubů, ale i ze zahraničí a hlavně v případě druhého jmenovaného mne myslím prodej nemine. Půjde jen o to kolik na něm klub vydělá. Dále je zájem i o golmana Vegu a záložníka Vergaru. Oba jsou zatím v klidu ale kdo ví co přijde po sezóně...
V U21, resp. po hostováních, mám pár solidních talentovaných adeptů jak do útoku, tak i na post ofenzivního záložníka. Budu je po celé jaro pečlivě sledovat a v létě je asi v přípravě vyzkouším.

Milí čtenáři. V reálu došlo k jistým změnám, o kterých jsem se už párkrát zmínil mmj. i v úvodním partu.
Klub by na svém mini stadionku logicky hrát FNL nemohl. Nabízela se sice varianta hrát na hradeckém Malšáku (domácí stadion FC HK), ale jelikož se "mílovými kroky" blíží jeho rekonstrukce (byť této mnohaleté pohádce hradeckých mocipánů u nás v HK už skoro nikdo nevěří), tak bylo "nezbytné" stěhování do Prahy. :negative:
Z mého pohledu je to pro hradecký fotbal obrovská škoda, ale někomu to zřejmě přišlo vhod. :'(
Image
web: http://www.fkolympia.cz/
wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/FK_Olympia_Praha

Ale ve FM zázraky možné jsou, takže jedeme dál. :popcorn:

Obrázek

• Změny v kádru
Protože Olympia funguje zatím stále spíše hokejovým systémem podpisu hráčů bez smlouvy, tak si nemohu dovolit zahálet a po celou dobu hry lovím a objevuji nové tváře, které by klub mohly posunout o krůček výš. Jinak tomu nebylo ani po ukončení zimní přípravy. Opět jsem pracoval na jisté obměně kádru. I když osa týmu už se myslím ustálila.
přišli
Obrázek
Diego Estévez - UT - naděje pro budoucnost
Marc Tsenko - ZS - možná naděje pro budoucnost
Obinna Mathew - ZP - krajní hráč se slušným potenciálem, určitě do budoucna zajímavý
Sebastián Marcias - OL - alternace za Kononga, zatím se nedokázal plně adaptovat
Jesús Martínez - OZP - velký talent, zatím se adaptuje a momentálně pro něj ani není moc místo v sestavě
Andrés Román - OP - asi největší posila pro užší kádr, celkem rychle se adaptoval a dobře nahradil zraněného Herce
Danilo Santacruz - OZS, UT - možná náhrada za Miguela, nakonec ale tenhle hráč zakotvil na podhrotu

• 1. liga
Před sezónou jsem pochyboval o udržení v lize a mém setrvání v čele týmu. Během zimní pauzy jsem svá očekávání přehodnotil a tak jsem chtěl na jaře zabojovat a udržet některou z pozic, znamenajících evropské poháry a tedy naději na slušnou finanční injekci.
I když jsem přišel o klíčového útočníka Miguela, tak se mi podařilo nadstandartní výkony ostatnních hráčů udržet. Jak to celé dopadlo se už můžete podívat sami...
Obrázek
Obrázek
• Sestava a statistiky
S tím, co jsem měl tuhle sezónu k dispozici nemohu být jinak než spokojený. Kádr si dobře sednul, hráči odváděli mnohdy i mnohem víc, než bych od nich sám čekal a díky tomu jsem dosáhl skvělého úspěchu.
Bohužel jsem přišel o hrotového hráče, jehož ztrátu se mi během jara nepodařilo nahradit. Mám ale pár zajímavých hráčů po hostováních, takže uvidím co přinese jejich návrat a letní přípravné období. To očekávám velice netrpělivě a také s určitými rozpaky. Kolem řady klíčových hráčů krouží kluby české špičky a také kluby z polské nejvyšší soutěže. Jedná se hlavně o Vegu, Vergaru a Koffiho. I Pascala Onnanu bych chtěl v týmu udržet, ale zdá se že nemá zájem. Chtěl jsem jeho názor změnit tím, že ho nechám celé jaro hrát, ale bohužel se po pár zápasech zranil. Takže ho asi v létě zkusím zpeněžit.
Po celé jaro mi skauti sledovali cca 30 hráčů s končící smlouvou. Věděl jsem totiž, že bude nutné klub posílit a to hlavně hráči z EU, protože mám příliš mnoho cizinců, kteří se musí v sestavě střídat.

Níže dávám sestavu, která odehrála většinu zápasů. Bohužel v ní chybí mnohokrát zmíněný útočník Miguel. Samozřejmě přidávám i podrobnější statistiky hráčů.
Obrázek
Image
_____________________________________________________________________________________
Pozn.: A je to! :-)
Vykopal jsem s Olympií kvalifikaci o evropu, tak jsem moc zvědavý, jak se mi povede. Základní skupina by byla splněným snem. Po uplynulých třech sezonách už ale věřím všemu. Teď mě čeká tvrdá práce na posílení kádru. Musím sehnat pár skutečně kvalitních hráčů a navíc pokud možno čechů. Cizinců je víc než dost, ale při volbě sestavy pro evropské poháry by to mohl být velký problém...

Obrázek

• Cíle pro nadcházející sezónu
- pokusit se opět kvalifikovat do evropských pohárů
- v evropě bych rád zajistil klubu finanční injekci díky nějakému výraznějšímu úspěchu

• Změny v kádru
Změn bylo opět poměrně hodně. Potřeboval jsem obměnit kádr, abych vůbec mohl pomýšlet na nějaký výsledek v evropských pohárech.
V případě odchodů šlo převážně o hráče širšího kádru, takže mne jejich odchod nijak nemrzel. Snad jedině Pascala Onany je škoda, vkládal jsem v něj velké naděje. Nakonec šel za pouchých 5-7,5mil. Kč do Baníku. Přestup za mě schválilo vedení...
Celkem jsem na odchodech hráčů, kteří do klubu přišli zdarma, vydělal krásných 23 mil. Kč.
Obrázek

Do klubu jsem opět přivedl řadu nových tváří. Primárním cílem bylo přivést kvalitního útočníka. Zkusil jsem dva mladé africké hráče - opět výstřely na slepo. Šel jsem podle statistik, které měli oba podobné... 85 zápasů/61 gólů a druhý 85 zápasů/52 gólů. Dál jsem lovil nějakého stopera, ale nebylo moc z čeho vybírat. Nakonec jsem z nouze přivedl dva nové hráče, abych měl alternaci. V neposlední řadě mi padli do oka dva slušní záložníci, kterým vypršela jejich stávající smlouva v mateřských klubech. Rozšířil jsem i konkurenci na postu golmana a přivedl pár mladíků.

Giga Trapaidze - OZS - asi nejzajímavější mladý hráč, zkusím mu najít hostování
Anatoliy Ayvazov - GK - bude zastávat spíš roli trojky, popřípadě půjde hostovat
Tomáš Břečka - OS - skončila mu smlouva ve Slovácku, bude nejspíš zastávat post 4. stopera
Karol Karlík - DZ/OS - zkušený štítový záložník, budu ho využívat spíš na post stopera
Emmanuel Frimpong - UT - první z mladých afrických útočníků, zatím spíš rezerva nebo možná půjde na hostování
Abdoul Karim Konaté - UT - Druhý z afričanů na hrot, kde se narozdíl od prvně jmenovaného v přípravě uvedl parádně - 6 zápasů/6 gólů a 1 asistence. Mohl by být klíčovým hráčem a správnou náhradou za Miguela.
Michal Sáček - ZS - tenhle talent asi není třeba moc představovat, jsem rád že jsem ho ulovil.
Robert Hrubý - ZS - podle mě největší posila, opět asi všem dobře známý hráč. Podmínky smlouvy jsem vyjednával hodně dlouho, navíc jsem musel prodat pár přebytečných hráčů, abych si pro něj udělal v rozpočtu potřebný prostor. Ale povedlo se. :-)
Obrázek

• Příprava
Výsledky byly dobré, předváděná hra mne také celkem těšila. Obzvláště zápas s CSKA mi udělal radost a hlavně dal naději, že by to v evropských pohárech nemuselo být tak beznadějné. Tak uvidíme...
Obrázek

Pozn.: Tak, a jde se do ostrých zápasů. Tým už doplňovat nebudu, leda by se objevil fakt zajímavý hráč. Držte palce. :-)

Tvoje kanceláře sleduju už snad od FM 12 a jsou pro mě perfektním čtením, které mě momentálně dokonce vybudilo taktéž k tvorbě. Jsem zvědavý, jak ti bude kádr šlapat po takovém průvanu, ale vzhledem k tomu, že jsou na to u tebe zvyklí každé přestupové období, tak to určitě zase bude boj o špici. A taky bych chtěl takové štěstí na Afričany:)

Obrázek

• Změny v kádru
S ohledem na vývoj prvních zápasů sezóny jsem se rozhodl ještě trochu zalovit na trhu volných hráčů. Jednak jsem potřeboval trochu rozšířit základnu hráčů z EU kvůli domácí lize a také jsem opět řešil problém s hrotovým hráčem, protože Konatému po přípravě zvlhl střelecký prach a byl úplně nepoužitelný.
K žádným prodejům už nedošlo, jen jsem pustil pár hráčů širšího kádru (cizinců) na hostování.

Kevin McDonald - ZS, DZ - Zatím je spíš součástí rotace sestavy.
Smail Morabit - UT - Po příchodu se uvedl parádně, nakonec z něj byl spíš takový žolík do druhých poločasů. Když šel ze střídačky, zahrál většinou skvěle. V základu to ale ve většině případů stálo za prd.

• Evropské poháry
K evropským pohárům jsem upínal velkou pozornost, očekávání a také jisté obavy hlavně z losu soupeřů. Ty se nakonec ukázaly být oprávněné. Los mi přiřkl soupeře pro Olympii objektivně vzato neporazitelné. Samozřejmě jsem doufal v malý zázrak jak v předkole LM, tak i v EL. A byť byly výkony celkem dobré, tak se mi nepodařilo zopakovat úspěch z přípravy kdy jsem dokázal porazit CSKA, zázrak se nedostavil a tak jsem evropské poháry musel po čtyřech zápasech opustit.
Obrázek
• Domácí pohár
V domácím MOL cupu mám možná díky volbě klubu na podzim pravidelně dost štěstí na soupeře a tak jsem za podzimní část této soutěže nezaznamenal vážnější problém.
Obrázek
• Liga
V lize to na podzim nestálo za moc. Na Olympii určitě i tak dobré umístění, čekal jsem ale po loňsku trochu víc. Start byl sice dobrý, pak ale přišla jakási ligová krize, ze které jsem se nedokázal vyhrabat. Výsledkem je dost velká ztráta na špičku ligy.
Obrázek

Obrázek
• Tým a statistiky
Těžko mluvit o nějaké ideální jedenáctce. Sestavou míchala zranění, nespokojení hráči a hlavně mizerná forma některých jedinců. Dávám tedy jen statistiky hráčů Áčka za podzim.
Image
Pozn.: Podzim je pro mě zklamáním. Nepovedlo se postoupil do některého z evropských pohárů, čímž klub přišel o značné finance. V domácí lize to také stojí za prd, výkony byly hlavně ke konci dost nevýrazné. Jediným pozitivem tak zůstává domácí pohár, kde jsem ale zatím nenarazil na sobě rovného soupeře.
Přes zimu se zkusím poohlédnout po nějakém kvalitním hráči a možná nechám některé drzouny, co si snaží sestavu vybrečet, jít jinam. Taky se musím zamyslet nad změnou taktiky. Ta aktuální přestává být účinná.
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“